IKT-Zabíjejí školy kreativitu?

IKT-Zabíjejí školy kreativitu?

autor Odstránený používateľ -
Počet odpovedí: 0

Dobrý večer,

rada by som pridala do diskusného fóra môj názor na dokument, ktorý som videla. Pán Ken Robinson ma upútal svojou prednáškou, rozprával veľmi múdro.Každý človek prichádza na tento svet s určitými vlohami, nadaním,talentom, ktoré dostal do vienka. Niekto má talent na hudbu,niekto na kreslenie iný na šport, tanec.Každý jedinec je jedinečný, výnimočný, zaujímavý, lebo je originál.Preto si myslím, že u každého človeka by sa malo rozvíjať to, čo uňho dominuje, čo prezentuje jeho osobnosť.V súčasných školách sa podľa môjho názoru málo rozvíja kreativita mladého človeka. Na každé dieťa sú dané určité požiadavky, ktoré keď´ nespĺňa je automaticky "hlúpe"? Určite nie! Každý je v niečom inom dobrý ,a preto by sme ako učitelia nemali pochovať to, čo v človeku je,ale dať možnosť rozvíjať jeho talent.Vo videu sa mi páčil aj konkrétny príklad zo života,keď´ pán Robinson hovoril o dievčati, ktoré vraj malo ADHD a neskôr sa z nej stala úžasná tanečníčka. Koľkí ľudia tomuto dievčaťu nedali nádej,že znej niečo v budúcnosti bude a odsúdili ju? A ona všetkým ukázala, čo v nej JE!!!! Na čo má TALENT.
Toto video mi dalo "chrobáka do hlavy" nad čím možno uvažovať. Som rada, že som ho videla.:)

Pekný zvyšok večera.